Wkrótce zainteresowanie sprzedażą fajerwerków sięgnie zenitu. Ten sezonowy biznes przyciąga wysoką rentownością i dużymi zyskami, które udaje się uzyskać w krótkim czasie przestrzegając paru elementarnych zasad. Warto pamiętać, że aby taki handel był opłacalny, trzeba dobrze się do niego przygotować. Stoisko musi spełniać szereg specjalnych wymogów, a najlepsze lokalizacje warto zająć już w październiku. Podpowiadamy, co jeszcze trzeba wiedzieć.

Sprzedaż fajerwerków nie tylko przed Sylwestrem

Handel fajerwerkami to opłacalny, ale specyficzny biznes. Teoretycznie najbardziej gorący sezon trwa krótko, jednak nie trzeba obawiać się o datę ważności towaru. Można bowiem handlować nim przez cały rok. Co istotne, jest to zyskowna działalność, dlatego cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wpływa na to wysoka marża sprzedawanych produktów i duże utargi, które udaje się wyrobić w krótkim czasie.

Współpraca z doświadczoną hurtownią fajerwerków to podstawa

By jednak sezonowy handel fajerwerkami był w pełni opłacalny, trzeba zadbać o odpowiedni asortyment. Nasza hurtownia fajerwerków w Łodzi działa już od ponad 5 lat i dysponuje szeroką ofertą ponad 2 tys. produktów. Nasze materiały pirotechniczne posiadają atesty oraz załączone instrukcje w języku polskim. Wśród nich można znaleźć m.in wyrzutnie, różne rodzaje petard, rakiety, wulkany i wiele innych. Naszym partnerom handlowym zapewniamy pomoc w doborze sztucznych ogni, tak by efektem były duża sprzedaż i atrakcyjne zyski. Co więcej, pomagamy także w zajęciu najbardziej atrakcyjnych lokalizacji i dzielimy się doświadczeniami w wieloletniej sprzedaży wyrobami pirotechnicznymi.

Sprzedaż fajerwerków – jakie formalności trzeba spełnić?

Mimo iż prawo nie wymaga, by handlujący fajerwerkami posiadali specjalne zezwolenia, to jednak istnieją regulacje, które sprawiają, że nieumiejętnie prowadzony biznes może przysporzyć wielu kłopotów. Warto wiedzieć, że punkt handlowy musi spełniać restrykcyjne wytyczne określone w ustawie o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego. Np. na miejscu nie może znajdować się jednorazowo więcej niż 1000 kg towaru brutto. Stoisko powinno także spełniać normy przeciwpożarowe, na które składa się np. wyposażenie w co najmniej dwie gaśnice odpowiedniego rodzaju, czy regały jak i cała konstrukcja stoiska nie mogą być wykonane z materiałów łatwopalnych. Istotna jest także odpowiednia wentylacja i dostępne wyjścia ewakuacyjne.

Wysokie zyski i duża odpowiedzialność

Dodatkowo warto pamiętać, że sezonowy handel fajerwerkami wymaga specjalnego ubezpieczenia. Błąd spowodowany niewiedzą, taki jak np. niedopilnowanie klienta z papierosem czy nieprzestrzeganie regulacji w postaci zakazu sprzedaży fajerwerków nieletnim, może skutkować w najlepszym wypadku wysokimi grzywnami. Lepiej, więc nie zabierać się za sprzedaż fajerwerków bez odpowiedniego zaplecza, ale skorzystać z fachowej pomocy doświadczonej hurtowni fajerwerków, takiej jak nasza.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu wszystkich zainteresowanych sezonowym handlem fajerwerkami lub  pokazami fajerwerków poprzez mail lub bezpośrednie spotkanie.