Sezonowy handel fajerwerkami to biznes, który charakteryzuje się wysokimi zyskami, możliwymi do osiągnięcia w krótkim czasie. Nie oznacza to jednak, że sprzedażą sztucznych ogni przed Sylwestrem można zająć się bez żadnego przygotowania. Stoisko powinno być bowiem dostosowane do rygorystycznych norm przeciwpożarowych i wymogów prawnych. Duże utargi nie będą także możliwe, jeśli nie zadba się odpowiednio wcześnie o atrakcyjną lokalizację. Sprawdź, co jeszcze powinieneś wiedzieć, jeśli planujesz zająć się sprzedażą fajerwerków.

Handel fajerwerkami nie tylko przed Sylwestrem

Dlaczego warto zająć się sprzedażą fajerwerków? Przede wszystkim jest to zyskowna działalność, bo opiera się na handlu wysokomarżowymi produktami, na które stale jest popyt. Najbardziej gorący okres w tym biznesie przypada oczywiście na koniec roku. Utargi z handlu fajerwerkami są największe przed Sylwestrem, jednak nie trzeba bać się o to, że towar, który się nie sprzeda, trzeba spisać na straty. Wyroby pirotechniczne można bowiem sprzedawać przez cały rok, więc nie musisz obawiać się o ich datę ważności. Dodatkowym atutem jest brak daty ważności dostarczanych przez nas fajerwerków. Pozostałe produkty można przechowywać, aż do pełnego wyprzedania.

Dobra hurtownia fajerwerków kluczem do sukcesu

Na rynku przybywa dystrybutorów, więc trzeba nauczyć się wyprzedzać konkurencję. Podstawą w sezonowym handlu fajerwerkami jest, więc współpraca z doświadczoną hurtownią, która dostarczy wysokiej jakości asortyment w atrakcyjnej cenie. Klienci od lat korzystają z wsparcia naszych pirotechników i ponad ośmioletnigo doświadczenia w handlu sztucznymi ogniami oraz doceniają szeroką ofertę ponad 2 tys. dostępnych produktów. Wybierać można wśród różnych rodzajów m.in. wyrzutni, petard, spektakularnych rakiet, wulkanów i wielu innych. Ponadto sprzedawane przez nas wyroby pirotechniczne są sprawdzone w praktyce, posiadają wymagane atesty i instrukcje w języku polskim, co jest znacznym ułatwieniem dla użytkowników. Naszym partnerom handlowym zapewniamy kompleksową pomoc zarówno w kwestii doboru najbardziej atrakcyjnego asortymentu oraz lokalizacji, co pomoże w osiągnięciu dużej sprzedaży i zapewni wysokie zyski. Współpraca z naszą hurtownią fajerwerków to dostęp do ponad 3500 produktów takich marek jak Jorge, Triplex, Tropik, Piromax, Surex, Gaoo, Klasek czy Kasak.

Sprzedaż fajerwerków – formalności

Warto wiedzieć, że by otworzyć stoisko z fajerwerkami, nie trzeba posiadać specjalnych zezwoleń. Konieczna jest jednak znajomość przepisów i wytycznych określonych w obwieszczeniu ministra rozwoju z dnia 22 stycznia 2016 r. Nieumiejętnie prowadzony handel fajerwerkami może być bowiem niebezpieczny, a jego konsekwencją mogą być wysokie grzywny. By tego uniknąć, należy przede wszystkim dobrze zabezpieczyć punkt handlowy, zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi. Między innymi na miejscu nie może znajdować się więcej niż 1000 kg brutto wyrobów pirotechnicznych (tylko przy sprzedaży powyżej 21 dni, w okresie krótszym jest to tylko 300 kg). Stoisko powinno zostać także odpowiednio oznaczone i wyposażone m.in. w co najmniej dwie gaśnice, regały wykonane z niepalnych elementów, wentylację, a także wyjścia ewakuacyjne. Wytycznych i wymaganych dokumentacji jest znacznie więcej, (temperatury, instrukcje przechowywania, zasady utylizacji, instrukcja postępowania w przypadku wystąpienia zagrożeń, karty kwalifikacji obiektu itp.) jednak ten artykuł nie jest poradą prawną. Pełne wsparcie prawne i pomoc w organizacji sprzedaży sezonowej fajerwerków otrzymują firmy i osoby współpracujące z naszą hurtownią.

Sprzedawaj odpowiedzialnie

Ponadto handlujący fajerwerkami, nawet jeśli zajmują się tym tylko sezonowo, muszą posiadać specjalne ubezpieczenie. Stoisko ze sztucznymi ogniami musi być także prowadzone z rozwagą. Uwagę trzeba bowiem zwracać na to, komu sprzedajemy nasze wyroby. Klienci nie powinni przebywać w pobliżu fajerwerków z papierosem ani kupować ich, jeśli nie ukończyli 18 lat. By uniknąć potencjalnych kar, a nawet wypadków, lepiej więc skorzystać z fachowej pomocy doświadczonej hurtowni fajerwerków, takiej jak nasza.

Współpracuj z liderami branży pirotechnicznej

PyroTech jest najdynamiczniej rozwijającą się hurtownią fajerwerków i firmą świadczącą profesjonalne usługi pirotechniczne na terenie kraju. Kluczem do sukcesu naszej firmy jest niezwykle doświadczony zespół pirotechników i kadry zarządzającej, która doskonale zna specyfikę branży pirotechnicznej. Każdy kto nawiąże współpracę z hurtownią fajerwerków PyroTech może być pewny, że zrobimy wszystko i przekażemy wszystkie niezbędne informację, które pozwolą na osiągnęcie jak największych przychodów ze sprzedaży fajerwerków. Nasza wiedza poparta jest ośmioletnim doświadczenie w sprzedaży sezonowej fajerwerków.

Wszystkich zainteresowanych sezonowym handlem fajerwerkami lub  pokazami fajerwerków, zapraszamy do współpracy i kontaktu poprzez e-mail lub bezpośrednie spotkanie.