SILENTY – CICHE FAJERWERKI

BEZ NADMIERNEGO HAŁASU

WYPEŁNIJ FORMUALARZ

CENNIK OTRZYMASZ W 10 SEKUND!

 

Ciche pokazy fajerwerków - sprawdź nagrania

...oraz video z pomiarów akustycznych : )

 

CICHE FAJERWERKI - NAGRANIE Z REALIZACJI

 

PROFESJONALNE POMIARY AKUSTYCZNE CICHEGO POKAZU FAJERWERKÓW - SILENTY

 

 

Czym są SILENTY- ciche fajerwerki?

 


SILENTY to sformułowanie, które w 2016 roku firma PyroTech wprowadziła do Polski – razem z pierwszą w Polsce profesjonalną ofertą cichych pokazów fajerwerków. Obecnie fraza ta została zaczerpnięta również przez inne firmy i jest szeroko używana w branży cichych fajerwerków czy nawet przy obrocie fajerwerkami. Oryginalne cihe pokazy fajerwerków typu SILENTY wykonywane przez firmę PyroTech to realizacje, podczas których wykorzystywane są ściśle wyselekcjonowane materiały pirotechniczne, które generują znacznie niższe natężenie dźwięku w porównaniu z klasycznymi pokazami fajerwerków. Dotyczy to zarówno wartości szczytowych, jak i uśrednionych pomiarów akustycznych. Do przeprowadzenia realizacji używamy materiałów pirotechnicznych z licznych fabryk zlokalizowanych na całym świecie, na których wyszukiwanie i testowanie poświeciliśmy wiele lat. Usługę cichych pokazów fajerwerków nieustannie rozwijamy poprzez badania i wdrażanie udoskonaleń.

Podczas wszystkich pokazów występują dwa źródła hałasu, generowane przez każdy z ładunków pirotechniczny. Pierwsze źródło powstaje przy wystrzeleniu ładunku pirotechnicznego w przestrzeń. Dźwięk ten występuje przy samym gruncie, dzięki czemu jego możliwości rozpraszania są bardzo ograniczone. Zostaje on „rozbity” przez wszelkiego rodzaju przeszkody znajdujące się przy gruncie jak roślinność, zabudowania czy inne ruchomości. Dzięki temu hałas z pierwszego źródła dociera wyłącznie do widowni i najbliższego/bezpośredniego otoczenia.

Drugim źródłem hałasu jest dźwięk, który powstaje w momencie generowania efektu pirotechnicznego. Ze względu na to, że ma to miejsce na znacznych wysokościach, dźwięk ten ma dużą swobodę rozpraszania się i pokonywania znacznych odległości (kilometry). To właśnie drugie źródło dźwięku powoduje największy dyskomfort osób postronnych, ponieważ hałas z pierwszego źródła dźwięku do nich nie dociera.

 

Jak działają ciche fajerwerki?

 

SILENTY charakteryzują się znacznie zaniżonym poziomem natężenie dźwięku występującego podczas generowania efektu pirotechnicznego (źródło dźwięku 2). Jest to możliwe dzięki stosowaniu specyficznych mieszanek pirotechnicznych w używanych podczas realizacji materiałach, które eliminuję element wybuchu. We wszystkich wyrobach pirotechnicznych z grupy SILENTY wybuch został zastąpiony rozpadem lub spalaniem. Efektem ubocznym (przez stosowanie mniejszych kalibrów) jest również obniżenie średniego poziomu natężenie dźwięku ze źródła pierwszego. Ponadto efekty pirotechniczne w pokazach typu SILENTY są generowane na maksymalnej wysokości 70 m, podczas gdy przy tradycyjnych pokazach wysokość ta często dochodzi do 150 m.

Pokazy pirotechniczny typu SILENTY są więc przeprowadzane z użyciem ściśle wyselekcjonowanych materiałów pirotechnincznych, których efekty nie opierają się na wybuchach. Ogromne znaczenie ma również proces przygotowywania scenariusza do takiej realizacji. To właśnie dzieki doświadczonycm pirotechnikom oraz artystom dźwięku i obrazu, z którymi współpracuje nasz firma możemy stworzyć spektakularne muzyczno-pirtorechniczne show. Dodatkową zaletą pokazów pirotechnicznych typu SILENTY jest to, że do ich przeprowadzania używane są “słabsze” ładunki (lecz w większej ilości) dzięki czemu publiczność dla której widowisko zostało przeprowadzone może się znajdować znacznie bliżej efektów pirotechnicznych, co intensyfikuje doznania.

Warto wiedzieć, że ogromne znaczenie w pirotechnice poza poziomem natężenia dźwięku ma również poziom ciśnienia akustycznego. To właśnie ciśnienie akustyczne odpowiada za większość negatywnych doznań przy inicjowaniu tradycyjnych fajerwerków. Eliminując element wybuchu w ładunkach SILENTY również znacznie obniżyliśmy poziom ciśnienia akustycznego.

Gwarantujemy

...do każdego cichego pokazu fajerwerków : )

 
PyroTech - Pokazy pirotechniczne - Ikona 5

Ubezpieczenie OC

 

PyroTech posiada oczywiście obowiązkowe ubezpieczenie OC na wypadek ewentualnych szkód wynikłych w trakcie pokazu pirotechnicznego. Jak dotąd nie było jednak potrzeby skorzystać z polisy ani razu – nad każdym pokazem pracują wykwalifikowani specjaliści.

PyroTech - Pokazy pirotechniczne - Ikona 1

Sprawdzenie terenu

 

Punktem wyjścia do planowania jakiegokolwiek pokazu jest precyzyjne dopasowanie ładunków pirotechnicznych do możliwości terenu. Przed podjęciem się zobowiązania realizacji pokazu pirotechnicznego, nasz zespół dokładnie analizuje i sprawdza teren.

PyroTech - Pokazy pirotechniczne - Ikona 2

Formalności

 

Zorganizowanie pokazu pirotechnicznego każdorazowo wymaga zezwoleń od odpowiednich służb. Firma PyroTech zajmie się ich dopilnowaniem. Wyjątkiem są imprezy masowe – organizator takiego przedsięwzięcia jest zobligowany do samodzielnego zgłoszenia pokazu.

PyroTech - Pokazy pirotechniczne - Ikona 4

Scenariusz

 

Przygotowaliśmy kilka pakietów pokazu. W wersji Individual masz możliwość uczestniczenia w procesie tworzenia scenariusza twojego show. Dysponujemy systemem wizualizacji efektów pirotechnicznych, w który masz wgląd. Możesz uczestniczyć w każdym etapie projektu!

 

Dlaczego pokazy pirotechniczne od PyroTech?

 
  • • Bezpieczeństwo – SILENTY to ładunki nie tylko cichsze, ale także bezpieczniejsze w użyciu. Nie stwarzają takiego zagrożenia, jak klasyczne sztuczne ognie.

  • • Wyjątkowy charakter – ciche fajerwerki to inne, opartne na spalaniu i rzadko spotykane efekty pirotechniczne. Tworzą zupełnie nowy, oryginalny i artystyczny klimat pokazu.

  • • Pełna satysfakcja – jak dotąd nie spotkaliśmy się z negatywną opinią po naszym cichym pokazie fajerwerków. W każde show wkładamy serce i używamy profesjonalnych materiałów!

  • • Doświadczenie – przeprowadziliśmy już setki pokazów fajerwerków (prywatnych i na imprezach zorganizowanych) na terenie całego kraju. W ciągu roku realizujemy show średnio co 3 dni!

Niezapomniane ciche pokazy fajerwerków

 

Każdy pokaz pirotechniczny jest niezapomnianym przeżyciem. Wiele osób i organizacji wskazuje jednak na to, że huk towarzyszący wystrzałowi i wybuchowi materiałów pirotechnicznych jest drażniący, powoduje strach lub dyskomfort. To szczególnie istotne w przypadku dzieci, osób starszych oraz zmagających się z różnego rodzaju zaburzeniami.

Huku petard boja się także niektóre zwierzęta, zarówno dzikie, jak i domowe. Pirotechniczne show, przy którym ludzie bawią się wyśmienicie, dla wielu zwierząt może być traumą. Wiele z nich w akompaniamencie kolorowych rozbłysków na niebie traci zdrowie, a nawet życie. Dzikie zwierzęta mogą w panice wybiegać na ulicę lub wpadać do rowów czy studzienek, często także nadziewają się na płoty lub utykają w wąskich przejściach. Niewiele mniejszą panikę powodują wystrzały wśród niektórych zwierząt domowych. Wiele z nich noc sylwestrową i miejskie imprezy z fajerwerkami przypłaca problemami behawioralnymi.

Z tego samego względu pokazy pirotechniczne mają niestety wielu przeciwników. Kompromisem pomiędzy doskonałą zabawą, a bezpieczeństwem i komfortem zarówno ludzi, jak i zwierząt, są ciche pokazy pirotechniczne, realizowane z użyciem ładunków typu SILENTY. Generują mniejszy hałas, zarówno przy odpaleniu, jak i wybuchu/spalaniu materiału pirotechnicznego. Mają mniejszy zasięg (wybuchają/spalają się niżej, niż klasyczne fajerwerki), dźwięk rozchodzi się niżej i szybciej ulega rozproszeniu, są również bezpieczniejsze.

Z całą pewnością można stwierdzić, że ciche fajerwerki to przyszłość światowej pirotechniki. Używanie ich to otwartość, wrażliwość i wykazanie dużej dozy zrozumienia dla otoczenia. To przyjemność dla człowieka połączona z troską o środowisko.

SILENTY - doskonała alternatywa klasycznej pirotechniki

 

Fontanna kolorów i niecodziennych kształtów na tle świstu, zamiast głośnego wybuchu, płynny taniec, przypominający fontannę, zamiast iskier – wszystko to powoduje zupełnie nowe doznania estetyczne i w pewien sposób uzależnia. Niemal wszyscy, którym było dane być świadkami cichego pokazu sztucznych ogni jednoznacznie deklarują, że są one doskonałą alternatywą do tradycyjnych fajerwerków. Jest to więc uzależnienie jak najbardziej pozytywne!

Wyjątkowość SILENTÓW i nasze wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu realizacji pirotechnicznych – to składa się na show zapierający dech!

Ile kosztuje cichy pokaz pirotechniczny?

 

Oszacowanie kosztów cichego pokazu pirotechnicznego nie jest łatwym zadaniem, dlatego nie sposób przedstawić sztywny cennik. Każdy pokaz jest inny i nie da się wsadzić ich w żadne ramy. Średnio ciche pokazy fajerwerków są o 15% droższe od ich tradycyjnej formy. Koszt podlicza się całościowo i jest on uzależniony od kilku czynników: ilości i rodzaju materiałów pirotechnicznych, częstotliwości wystrzałów, stopnia złożoności pokazu, dodatkowych opcji na życzenie klienta.

Dlatego przygotowaliśmy kilka pakietów, zakładających różne stopnie złożoności cichego pokazu fajerwerków. Podstawą do oszacowania kosztów jest scenariusz. Na jego podstawie ustala się ilość materiałów pirotechnicznych potrzebnych do przeprowadzenia realizacji. Cena to w 90 % właśnie koszty materiałów pirotechnicznych i techniczne możliwości ich rozmieszczenia.

Każdy cichy pokaz fajerwerków to dla naszego zespołu nowe wyzwanie, które przyjmujemy z wielką radością, ale także z należytą pokorą. Dzięki temu każde show pozostaje w pamięci widzów praktycznie na zawsze, a my możemy pochwalić się stuprocentowym powodzeniem: zarówno pod względem realizacji scenariusza i zadowolenia klienta, jak również pełnego bezpieczeństwa każdego show. Dzięki temu każdego roku zdobywamy nowych klientów, którzy zwykle po pierwszym razie dołączają do grona tych stałych.

Okazji do świętowania w akompaniamencie fajerwerków nie brakuje. Coraz bardziej popularnym trendem jest zamawianie pokazu fajerwerków na uroczystości o charakterze prywatnym, takie jak urodziny, wesela, rocznice, firmowe imprezy… i wiele innych, które tylko uznasz za warte celebrowania w wyjątkowy sposób!

Ciche pokazy sztucznych ogni z użyciem ładunków SILENTY to doskonały prezent na imprezę z okazji narodzin dziecka czy 18 urodzin. Ciche fajerwerki nie są tak uciążliwe dla otoczenia jak klasyczne, dlatego też pole manewru co do ich wykorzystania jest znacznie szersze! SILENTY są również coraz częściej używane także przez organizatorów imprez masowych, co jest wspaniałym ukłonem w stronę publiczności: bywają na niej dzieci, osoby wrażliwe na hałas, cierpiące na różne zaburzenia (np. lękowe, padaczkowe). Ciche fajerwerki to równie piękne i niecodzienne show, co klasyczny i wszystkim znany pokaz sztucznych ogni. Przebiega jednak w o wiele bardziej przyjaznej otoczeniu oprawie!
Firma PyroTech jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku, nie tylko w kwestii organizacji pirotechnicznego widowiska, ale także w używaniu SILENTÓW. Jeśli interesuje cię pirotechniczne show, skontaktuj się z nami. Nic nie tracisz, a możesz zyskać o wiele więcej, niż się spodziewasz!

Komputerowe wizualizacje cichych fajerwerków

 

Nigdy wcześniej nie miałeś okazji zobaczyć, jak ciche fajerwerki prezentują się na żywo, a nagrania w sieci nie oddają wystarczającego klimatu? Obawiasz się, czy w rzeczywistości SILENTY prezentują się naprawdę tak samo pięknie, jak wynika to z opisów, zdjęć i filmów? PyroTech umożliwia Ci wgląd w zamówiony pokaz sztucznych ogni jeszcze na etapie realizacji scenariusza. Dzięki temu masz pewność, że jeśli w dniu pokazu mają być niespodzianki, to wyłącznie te pozytywne! Co prawda nie ma dwóch identycznych pokazów, ponieważ pirotechniczne show przypomina bardziej teatr, niż kino, jednak pewne elementy, kolejność i synchronizacja będą zachowane.

Korzystamy z oprogramowania, które w codziennej pracy wykorzystują światowi liderzy w dziedzinie pirotechniki. Nasi specjaliści stworzą wizualizację uwzględniającą wszystkie preferencje klienta: efekty pirotechniczne, podkład muzyczny, ilość miejsc odpalania materiałów, wielkość ładunków, stopień synchronizacji.
Dzięki temu zawsze będziesz mieć pewność, że w dniu pokazu zobaczysz dokładnie to, czego się spodziewałeś!

Cichy pokaz fajerwerków na Twojej imprezie!

 

Pokazy fajerwerków już dawno przestały kojarzyć się tylko z Sylwestrem i zorganizowanymi imprezami. Dziś pirotechniczne show jest wybierane coraz częściej jako atrakcja uświetniająca prywatne eventy, a nawet będąca ich główną atrakcją. Obecnie nikogo nie dziwi już impreza urodzinowa, na której zamiast świeczek na torcie pojawiają się zimne ognie czy właśnie fajerwerki wypuszczane w niebo. To coraz bardziej popularny sposób na celebrowanie wyjątkowych dat, takich jak 18, 30, 50 urodziny… Nie brakuje także zwolenników fajerwerków na weselach. Ona i on w miłosnym objęciu, wpatrzeni w morze barw i kolorów wzbijających się w niebo na ich cześć… To obraz jak z filmu! Fajerwerki na wesele to jedna z tych atrakcji, które szturmem zdobywają rzesze zwolenników. Zimne ognie uświetniające krojenie tortu przez Parę Młodą, a na zwieńczenie – cała feeria barw i kształtów na nocnym niebie. To przeżycie, którego nie da się zapomnieć!

Wielu świeżo upieczonych rodziców organizuje także przyjęcia z okazji narodzin potomka. Tradycyjne „pępkowe” nie zawsze okazuje się wystarczające i rodzice, szczególnie ci młodzi (także duchem!) szukają wyjątkowego sposobu na uczczenie tak wielkiego wydarzenia w życiu. Idealnym rozwiązaniem, szczególnie dla tych rodzin, które dysponują ogrodem, są ciche pokazy pirotechniczne. Fajerwerki SILENT mogą być bezpiecznie odpalane na imprezach, w których uczestniczą dzieci i starsze osoby. Wiele niemowląt zasypia przy dźwięku włączonej suszarki do włosów czy pracującego odkurzacza – SILENTY generują hałas na podobnym poziomie, co te sprzęty.

SILENTY to także ukłon w stronę środowiska i zwierząt żyjących na wolności – świst i stłumiony, cichy wybuch nie straszą tak, jak nawet dwukrotnie głośniejszy huk klasycznych fajerwerków. Ciche fajerwerki są więc przyjazne dla oka (oryginalne efekty pirotechniczne) i ucha (ryzyko uszkodzeń słuchu maleje niemal do 0). PyroTech dysponuje produktami najwyższej jakości, na których poszukiwania i badania poświęciliśmy kilka lat. Zespół składający się ze specjalistów przygotuje spektakularny cichy pokaz fajerwerków: od początku, do samego końca!

Często zadawane pytania i odpowiedzi

...dotyczące realizacji pirotechnicznych : )

 

Czy podczas złej pogody pokaz może w ogóle się odbyć?

Pogoda w Polsce bywa kapryśna. Rano świeci słońce, a za kilka godzin nad miastem mogą zbierać się ciężkie chmury. Obawiasz się, że twoje wyczekane show będzie musiało zostać odwołane lub przesunięte na inną godzinę lub termin, ze względu na warunki pogodowe? Uspokajamy: jak dotąd taka konieczność nigdy nam się nie zdarzyła. Choć nieraz warunki były co najmniej mało sprzyjające, to jeszcze nigdy nie zmusiły nas do rezygnacji z realizacji show. Deszcz, burza, grad czy śnieg nie są nam straszne. Dysponujemy nowoczesnymi zabezpieczeniami w systemach komputerowych oraz w ładunkach. Dzięki temu bez problemu materiały pirotechniczne odpalamy nawet… pod wodą! Jedynym realnym zagrożeniem dla pokazu może okazać się silny, porywisty wiatr, który może zaburzać trajektorię lotu materiału pirotechnicznego, bądź osłabiać efekt wybuchu. W sytuacji silnego zjawiska sugerujemy przesunięcie godziny pokazu, aż wiatr straci na mocy. Nie musisz więc obawiać się niczego na zapas – nad twoim show czuwa sztab specjalistów.

Po czyjej stronie leży zorganizowanie pozwoleń na pokaz?

Prawdą jest, że zorganizowanie pokazu fajerwerków wiąże się z koniecznością uzyskania niezbędnych pozwoleń od różnych służb. Zlecając jednak przygotowanie widowiska pirotechnicznego nam, nie musisz się o nic martwić – ani o biurokrację, ani o nieznajomość przepisów w tej kwestii. To po naszej stronie leży dopilnowanie wszelkich formalności. Ty przedstawiasz nam swój pomysł, podajesz interesującą cię datę i miejsce wydarzenia, a my zajmujemy się organizacją pozostałych formalności. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której jesteś organizatorem imprezy masowej liczącej więcej, niż 1000 uczestników. W takim przypadku przepisy nakładają na Ciebie obowiązek uzyskania zgód i pozwoleń we własnym zakresie, jednak od nas otrzymasz niezbędną do tego celu dokumentację. W każdym innym przypadku, kwestiami formalnymi i technicznymi zajmie się PyroTech. Ty potrzebujesz jedynie zgody właściciela terenu na zorganizowanie na nim pokazu pirotechnicznego. Przedstawiasz nam swój pomysł i czekasz na efekty – to wszystko!

Kiedy (i czy w ogóle) mogę zarezerwować termin pokazu fajerwerków?

Rozumiemy, że nie wszystkie wydarzenia można zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Czasem sytuacja rozwija się dynamicznie i pewne decyzje wymagają spontaniczności. Jeśli jednak masz konkretną datę, która ma szczególne znaczenie i właśnie wtedy chciałbyś zorganizować pirotechniczne show, poinformuj nas o tym niezwłocznie. Im wcześniej zarezerwujesz termin, tym większa szansa, że będzie dostępny w naszym grafiku. Jeśli jednak okaże się, że wybrana data nie jest możliwa do realizacji, wspólnie znajdziemy dogodne dla ciebie rozwiązanie. Pamiętaj także, że im bardziej skomplikowany scenariusz pokazu, tym więcej czasu potrzebować będziemy na jego realizację. Zadzwoń bądź napisz do nas, podając od razu interesującą cię datę oraz miejsce wybrane na pokaz. Realizacja kilku pokazów fajerwerków jednego dnia nie jest dla nas problemem, jednak im wcześniej będziemy wiedzieć o twoich planach, tym sprawniej uda się wszystko zorganizować. Uwaga – pełna rezerwacja terminu następuje z chwilą podpisania umowy i wpłaty zadatku. Pamiętaj o tym, jeśli chcesz mieć gwarancję wybranej daty.

Zdecydowałem się na zamówienie pokazu. W jaki sposób mogę złożyć dyspozycję?

Cieszymy się, że wybrałeś PyroTech jako realizatora Twojego widowiska. Gwarantujemy Ci pełną satysfakcję z pokazu pirotechnicznego. Zastanawiasz się, jak zamówić swój scenariusz? Możesz skontaktować się z nami na kilka sposobów. Wypełnij formularz kontaktowy, który znajdziesz na samym dole. Zostaw kontakt do siebie, a my odezwiemy się najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Podaj od razu termin i miejsce pokazu fajerwerków – zanim oddzwonimy, ustalimy, czy przedsięwzięcie w tym czasie i miejscu będzie możliwe do zrealizowania. Wybierz także pakiet, który Cię interesuje – to do niczego nie zobowiązuje, a pozwoli na szybszą i konkretniejszą odpowiedź z naszej strony. Im więcej szczegółów podasz przy pierwszym kontakcie, tym trafniejsza będzie odpowiedź. Możesz do nas także zadzwonić lub skontaktować się za pośrednictwem naszej strony na Facebooku. Zanim podpiszemy umowę, nasi specjaliści dokładnie przeanalizują teren pod kątem możliwości realizacji cichego pokazu fajerwerków. Po uzgodnieniu szczegółów, otrzymasz od nas wstępną umowę drogą elektroniczną. Podpisz ją, zeskanuj i odeślij – to gwarancja rezerwacji terminu.

Czy mam jakiś wpływ na to, jak będzie wyglądał pokaz?

W PyroTech czeka na Ciebie kilka wariantów pokazu pirotechnicznego, przygotowanych z myślą o różnych potrzebach klientów. Do wyboru jest więc zarówno podstawowy, jak i bardzo rozbudowany pakiet. Staramy się zaspokoić gusta i potrzeby wszystkich naszych klientów, dlatego jesteśmy zawsze otwarci na ich sugestie. Możesz w pełni polegać na naszym doświadczeniu i zlecić nam przygotowanie i realizację pokazu do końca. Jeśli jednak chcesz mieć swój wkład w scenariusz, masz taką możliwość. Dysponujemy nowoczesnym oprogramowaniem, dzięki któremu możliwa jest wizualizacja scenariusza. Nasz specjalista przygotuje taką wersję poglądową na podstawie ustaleń z tobą, a ty będziesz mieć możliwość wdrożenia swoich zastrzeżeń i pomysłów. Pamiętaj jednak o tym, że każdy pokaz pirotechniczny jest unikalny i nie ma dwóch takich samych prezentacji. Wersja live może więc minimalnie różnić się od wirtualnej prezentacji, jednak główna oś i elementy, takie jak ilość i częstotliwość wybuchu, synchronizacja z podkładem muzycznym czy miejsca rozmieszczenia fajerwerków, pozostają bez zmian.

Czy mogę wybrać podkład muzyczny do pokazu?

Pokaz fajerwerków w akompaniamencie utworu muzycznego to niezapomniane przeżycie. Proponujemy kilka utworów, które są już przez nas sprawdzone i doskonale nadają się jako podkład muzyczny do fajerwerków. Chodzi między innymi o ich rytmiczność i zmienność tempa. Jeśli jednak jest utwór, który jest dla Ciebie szczególny i chcesz, by to właśnie w jego rytm kolorowe petardy wybuchały na niebie, przedstaw nam go. Ocenimy go pod kątem możliwości technicznego dopasowania do wybuchów fajerwerków. Wybór utworu na podstawie określonych przez nas cech jest niezwykle ważny ze względu na to, by efekty pirotechniczne mogły się z nim idealnie skomponować. Może okazać się, że wybrany przez ciebie kawałek nie spełni niestety któregoś z wymogów. Jeśli nie chcesz stracić na jakości pokazu, na wszelki wypadek przygotuj kilka różnych utworów. Postaramy się razem wybrać ten, który będzie pasował do show jak najbardziej!

Mieszkam w innym mieście, niż to, w którym znajduje się siedziba PyroTech. Czy mogę zamówić pokaz?

Oczywiście, że tak. Pokazy pirotechniczne realizujemy na terenie całego kraju, dlatego nie musisz martwić się tym, czy będziemy dostępni w twojej miejscowości. Co do zasady staramy się na pokazy wybierać większe miejscowości, takie jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Wrocław, Toruń czy Olsztyn, jednak jeśli tylko zależy Ci na show – przyjedziemy w dowolne miejsce na mapie Polski. Nasz zespół jest w pełni mobilny, więc nie musisz się niczym przejmować. Chcesz zorganizować cichy pokaz fajerwerków z okazji urodzin, wesela, narodzin dziecka czy innej okazji we własnym ogródku lub na działce za miastem? Poinformuj nas o tym już w pierwszym kontakcie. Dzięki temu będziemy mogli odezwać się do Ciebie od razu z konkretną propozycją i odpowiedzią, czy w wybranym przez ciebie terminie będziemy mogli dojechać. Niezależnie od tego, czy interesuje się pokaz na prywatnej imprezie czy na zorganizowanej – pozostajemy do twojej dyspozycji, starając się zadowolić cię na każdym etapie realizacji umowy!

Ile czasu trwa przeciętny pokaz sztucznych ogni?

Zamykasz oczy i w wyobraźni widzisz serię barw i kolorów na niebie – a to wszystko na twojej imprezie… Najpiękniejsze chwile mijają jednak szybko – czasem zdecydowanie zbyt szybko. Zastanawiasz się, jak długi powinien być idealny pokaz fajerwerków, a więc taki, który zapadnie w pamięć i zachwyci wszystkich uczestników, dając im czas na rozkoszowanie się widowiskiem? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy pokaz jest inny i jedyny w swoim rodzaju. Niektóre krótkie, ale intensywne i dynamiczne pokazy fajerwerków wprawiają w zachwyt natychmiast i wystarczy kilkanaście sekund, by dało się usłyszeć westchnienia zadowolenia. Czasem warto w skupieniu i milczeniu obserwować kilkuminutowy, spokojny i płynny pokaz. Idealne będzie więc to, co zadowoli Ciebie w pełni! Zapoznaj się z naszymi pakietami, obejrzyj nagrania z dotychczasowych realizacji i wybierz to, co przemówi do Ciebie od razu! Z doświadczenia możemy podpowiedzieć jednak, że największą popularnością cieszą się pokazy nie krótsze, niż 3 minuty. Wybór należy wyłącznie do ciebie!

Pokaz pirotechniczny na Twojej imprezie!

 

Pokazy pirotechniczne mają tyle samo fanów, co przeciwników. Bez wątpienia największą wadą fajerwerków jest:
• huk
• dym
• pozostałości.

Spośród tych trzech cech, to właśnie hałas wskazuje się jako najważniejszą przeszkodę i zagrożenie w zorganizowaniu pokazu fajerwerków. Legalne i bezpieczne przeprowadzenie takiego wybuchowego show wymaga uzyskania odpowiednich zgód. Zależą one między innymi od terenu, na jakim impreza ma się odbyć, a w bezpośrednim związku z tym – także od sąsiedztwa.

Jeśli widowisko pirotechniczne ma odbyć się w pobliżu osiedli i innych zabudowań, duży hałas generowany przez fajerwerki może być jednym z głównych czynników odmowy wydania pozwolenia na pokaz pirotechniczny przez właściciela terenu. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z imprezy.

Odpowiedzią na ten problem są właśnie ciche fajerwerki – SILENTY. Zamiast huku – świst, szum czy trzas. Zamiast 140 dB – zaledwie 70 dB. To jak porównanie startującego odrzutowca z… pracującym domowym odkurzaczem.

Ciche pokazy sztucznych ogni nie bez powodu stają się więc coraz bardziej popularne. Ta popularność idzie w parze z równie szybko rosnącym zainteresowaniem pokazami pirotechnicznymi na prywatnych imprezach. Wybór terenu, na którym taki pokaz będzie możliwy, staje się dzięki cichym fajerwerkom o wiele łatwiejszy.

Klienci prywatni zainteresowani pokazem najczęściej pytają o show na: urodziny, wesela, narodziny dziecka, rocznice czy eventy firmowe. Naturalnie wybór terenu pod pokaz fajerwerków jest w tym przypadku dość ograniczony – najczęściej są to prywatne ogródki i działki, nierzadko znajdujące się w pobliżu zabudowań. Operowanie fajerwerkami SILENTY daje większe szanse na uzyskanie niezbędnych zgód – są mniej uciążliwe dla otoczenia i budzą mniejszy sprzeciw.

PyroTech zajmie się organizacją twojego eventu od początku, do samego końca. Podaj proponowaną datę i miejsce wydarzenia, przedstaw nam swój pomysł na pokaz, a my wrócimy do ciebie z odpowiedzią jak najszybciej. W pierwszej kolejności musimy sprawdzić, czy uwarunkowania wybranego terenu pozwalają na zorganizowanie pokazu fajerwerków. Jeśli tak – przejdziemy do dalszych ustaleń i wspólnie wybierzemy wariant, który będzie Ci najlepiej odpowiadać.

Pogoda, a fajerwerki

 

Przygotowanie profesjonalnego cichego pokazu pirotechnicznego wymaga podjęcia kroków na kilka tygodni, a nawet miesięcy przed wydarzeniem. Naturalnie niemożliwe jest przewidzenie, jakie będą panować wówczas warunki atmosferyczne. Wizja burzy, deszczu, silnego wiatru czy opadów śniegu powoduje obawy o to, czy pokaz fajerwerków będzie mógł się odbyć.

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, czy pogoda ma wpływ na pokaz i czy w razie fatalnych warunków trzeba będzie go odwołać, odpowiedź brzmi: tak. Trzeba jednak niezwłocznie dodać, że realizacja pokazu zależy od tego, jakie warunki zaistnieją i jaka będzie ich skala.

Wyładowania atmosferyczne i silny, porywisty wiatr są pewną przeszkodą dla pokazu fajerwerków. Wichura może zmienić trajektorię lotu ładunków, co wiąże się z ryzykiem wypadku. Uspokajając jednak spieszymy z doprecyzowaniem: warunki pogodowe w Polsce rzadko bywają na tyle ekstremalne, by konieczne było przesunięcie terminu pokazu. Korzystamy z materiałów wysokiej jakości, a nad przygotowaniem i przebiegiem pokazu czuwają specjaliści w swojej dziedzinie, związani od wielu lat z pirotechniką. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że jeżeli akurat nad terenem planowanego pokazu nie będzie przechodzić wichura, to show będzie bezpieczne. Wielokrotnie przeprowadzaliśmy realizacje w trakcie silnych opadów deszczu.