Pokazy fajerwerków na wesele stanowi w Polsce oryginalny, ekskluzywny i jeszcze stosunkowo mało popularny dodatek do uroczystości.

Pokaz fajerwerków zaprojektowany specjalnie pod przyjęcie weselne zdecydowanie różni się od typowych sylwestrowych fajerwerków. Tego typu atrakcja przy odpowiednim budżecie to swojego rodzaju show, artystyczne przedstawienie o niepowtarzalnym charakterze.

Każdy pokaz jest projektowany indywidualnie, a podczas tego procesu bierze się pod uwagę takie czynniki jak:

  • indywidualne preferencje klienta;
  • budżet;
  • ukształtowanie terenu;
  • preferencje właściciela obiektu.

Indywidualne preferencje klienta to między innymi wybór ścieżki dźwiękowej, do której ma być ułożony pokaz, dobór godziny, sprecyzowanie długości i intensywności pokazu, wybranie dodatkowych elementów jak ciężki dym, serce pirotechniczne, fontanny, szpaler czy wiele innych dodatków, które znajdziecie w dodatkach do weselnych pokazów pirotechnicznych, udział w projektowaniu pokazu fajerwerków czy inne specjalne życzenia, o których wyżej nie wspomniano. Oczywiście klient może zdać się całkowicie na działania firmy, a swoją aktywność ograniczyć do wskazania budżetu.

Cena pokazu fajerwerków

Jeśli o budżecie mowa to ceny zaczynają się od 855 zł/min pokazu fajerwerków (w zależności od intensywności). Jest to podstawowe, niezbyt rozbudowane i jednoczęściowe widowisko z podkładem muzycznym. Za niższą kwotę można nabyć zestaw do samodzielnego odpalania jednak jest to nieporównywalnie mniejsza atrakcja i przypomina sylwestrowe fajerwerki. W cenie najmniejszego pokazu (855 zł/min) znaczną część stanowią koszty stałe obsługi pokazu pirotechnicznego. Dalsze podwyższanie kwoty znacznie zwiększa atrakcyjność widowiska, ponieważ kwota ta jest całkowicie przeznaczana na ładunki. Najczęściej spotykany budżet weselnych pokazów fajerwerków waha się w granicach 3500 do 4000 zł.

Ukształtowanie terenu

Ukształtowanie terenu jest niezwykle istotnym elementem podczas organizowania weselnego pokazu fajerwerków. Idealne warunki do przeprowadzenia widowiska to sala weselna z ogrodem znacznej wielkości (gdzie można wyprowadzić gości) lub otwarta przestrzeń. Najlepiej w dużej odległości od dróg, lotnisk, linii energetycznych i wysokich drzew. Dodatkowo na potrzeby pokazu pirotechnicznego można zaadoptować ładnie urządzony ogród najlepiej z oczkiem wodnym, z którym niezwykle efektownie komponują się takie dodatki jak ciężki dym czy liczne naziemne fajerwerki typu fontanny iskier, płonące serca  czy wodospady iskier. Oczywiście idealną sytuacją dla firmy wykonującej pokaz fajerwerków jest szukanie przez parę młodą sali, której lokalizacja nie będzie krępowała działań pirotechników. Mowa tutaj o dużej wolnej przestrzeni, chociaż z jednej strony obiektu. Tego typu działania mają ogromne znaczenie przy wysoko budżetowych pokazach fajerwerków(od 5 tys. zł.). Pozwala to na skorzystanie z pełnego wachlarza ładunków pirotechnicznych i stworzenie show, które z pewnością wzbudzi silne emocje wśród widzów.

Co do ostatniego punktu (preferencji właściciela) to cenną wskazówką może się okazać, to że warunki weselnego pokazu fajerwerków warto negocjować przed podpisaniem umowy z daną salą weselną. Z doświadczenia wiemy, że wtedy właściciele zdecydowanie bardziej elastycznie podchodzą do tego typu inicjatyw niż już po podpisaniu takiej umowy.

Pokaz fajerwerków jako niespodzianka na weselu?

Przez kilka lat spotkaliśmy się z przeróżnymi formami “wprowadzenia gości” w pokaz fajerwerków. Najczęściej stosowaną praktyką jest pokaz fajerwerków w formie niespodzianki dla gości lub nawet pary młodej. W ustalonej wcześniej godzinie goście są wyprowadzani na zewnątrz we wskazane wcześniej miejsce na „niespodziankę”. Wielokrotnie weselników wraz z parą młodą (niespodzianka od rodziców) zapraszano na zewnątrz, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia. Kazano ustawić się w danym punkcie i na znak rozpoczynaliśmy widowisko pirotechniczne. Zdarza się również, że goście od samego początku są poinformowani o pokazie fajerwerków w danej godzinie. W przypadku organizacji pokazu w formie niespodzianki cała ekipa pirotechników pracuje w „konspiracji” starając się ukryć cel ich pobytu na weselu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Najważniejszym elementem jest wybór profesjonalnej firmy z doświadczeniem i gruntownym przeszkoleniem. Pokaz pirotechniczny lub raczej używane podczas pokazu ładunki pirotechniczne (zarówno te profesjonalne jak i do użytku powszechnego) niosą za sobą pewne zagrożenie, szczególnie w niewłaściwych rękach. Podczas wyboru firmy, która wykona pokaz na pewno nie należy kierować się wyłącznie ceną czy długością pokazu w minutach. Może się zdarzyć, że dane firma będzie miała w ofercie stosunkowo długi pokaz za niską ceną. O wiele istotniejszym elementem całego widowiska jest intensywność

wystrzeliwanych ładunków, ich kaliber (wielkość), stopień synchronizacji z muzyką, jakość użytych materiałów czy zapewnienie bezpieczeństwa podczas wykonywanie zlecenia jak i po nim.

 

Czy jest coś o weselnych pokazach fajerwerków na weselach czego jeszcze nie wiesz? Napisz do nas.