Festiwal Pyromagic to jedno z ciekawszych wydarzeń pirotechnicznych, jakie cyklicznie odbywają się w Polsce. Podczas trwającej dwa dni imprezy prezentowane są cztery wyjątkowe pokazy. Profesjonalny show to okazja do dobrej, rodzinnej zabawy i obejrzenia jedynego w swoim rodzaju spektaklu, w którym głównymi aktorami są ogień, światło i muzyka. Festiwal cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Szczecina, ściągają na niego rodziny z całego kraju. Wszystko po to, by zobaczyć na żywo niepowtarzalne widowisko. Pyromagic to znacznie więcej niż zwykłe puszczanie fajerwerków. Podczas eventu prezentują się najlepsi pirotechnicy z całej Europy. Doświadczone ekipy pokazują, jak ujarzmić żywioły i łącząc je w spektakularną całość, stworzyć jedyne w swoim rodzaju widowisko artystyczne.

Kilkunastoletnia tradycja organizowania pokazów fajerwerków w Szczecinie

Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne Pyromagic odbywają się od 2008 roku. Od pierwszej edycji przy Wałach Chrobrego w Szczecinie zbierają się tysiące osób, chcących obejrzeć profesjonalny pokaz fajerwerków. Przepiękna sceneria stolicy Pomorza Zachodniego nadaje wydarzeniu wyjątkowości. To doskonała okazja, by urozmaicić sobie jeden z sierpniowych weekendów i niebanalnie spędzić czas z rodziną. Dzięki przychylności władz miasta Szczecina odbyło się już X edycji festiwalu, a samo wydarzenie stało się jednym z najciekawszych wydarzeń tego typu w Europie środkowo-wschodniej. Poziom pokazów podwyższa się z roku na rok. Doświadczone ekipy prześcigają się w pomysłach, jak zaskoczyć widzów zapierającym dech w piersiach show, łączącym efektowne wybuchy i muzykę. W widowisku brały już udział najlepsze ekipy pirotechników z czterech kontynentów. Swoje umiejętności prezentowały teamy pochodzące z Kanady, Włoch, Chin, Korei, Francji, Niemiec i Australii. Każdego roku do uczestnictwa zapraszane są ekipy z nowych krajów, w ostatnich latach mogliśmy oglądać pokazy pirotechniczne artystów z Hiszpanii i Luksemburga. Uczestnicy festiwalu Pyromagic to ekstraklasa w swojej branży. Większość z drużyn miała udział w tworzeniu największych, światowych festiwali. W 2018 roku obędzie się XI edycja Międzynarodowych Pokazów Pirotechnicznych.

Jak wyglądają pokazy pirotechniczne podczas Pyromagic?

Organizator wydarzenia zwraca uwagę na każdy detal przygotowanego wydarzenia, tak, by pokaz pirotechniczny był w pełni bezpieczny dla widzów i ekip pracujących nad jego formą. Misją twórców Międzynarodowych Pokazów Pirotechnicznych Pyromagic jest przedstawienie pokazu pirotechnicznego jako widowiska artystycznego. Scenariusz wydarzenia został dopracowany do perfekcji. Jako element wspólny każdej edycji prezentowane są dwuminutowe pokazy nawiązujące do motywu muzycznego wskazanego przez organizatora. Kolejny etap to sprawdzian kreatywności uczestników. Każdy z nich ma dowolność w przygotowaniu swojego występu.

Bezpieczeństwo podczas szczecińskich pokazów pirotechnicznych.

Jedną z podstawowych spraw, związaną z organizacją pokazu pirotechnicznego jest wybór wysokiej klasy materiałów pirotechnicznych. Podczas festiwalu wykorzystywane są bezpieczne sztuczne ognie, zgodne z europejskimi normami. Wyrzutnie montowane są na Wyspie Grodzkiej, zaplecze techniczne pokazów pirotechnicznych mieści się na pasie o wymiarach 180 × 5 m. W pokazach wykorzystywane są ładunki frontowe, wodne, kuliste i cylindryczne. Przestrzeń nad Odrą to doskonałe miejsce do organizacji tego typu eventów. Przygotowanie wydarzenia należy do doświadczonego organizatora, dzięki czemu wszyscy goście czują się bezpiecznie. Tysiące osób mogą oddać się beztroskiej zabawie, ponieważ nad ich bezpieczeństwem czuwa doświadczona ekipa pirotechników.

Najlepszy pokaz pirotechniczny Pyromagic

Podczas każdej edycji wydarzenia odbywa się głosowanie na najlepszy pokaz pirotechniczny. Widzowie mają możliwość ocenienia wszystkich przedstawień i wskazania tego, które zrobiło na nich największe wrażenie. Najlepszy pokaz pirotechniczny oceniany jest także przez pięcioosobowe jury, w którym zasiadają osoby ze szczecińskich instytucji kulturalnych, przedstawiciele organizatora gali i osoby związane z branżą pirotechniczną. Zwycięzca zostaje nagrodzony Platynową Magnolią. W ostatnich latach nagrodzono: firmę JOST z Austrii (zwycięzca 2013r.), H.C. Pyrotechnics z Belgii (zwycięzca 2014 r.), Fire Event Luksemburg (zwycięzca 2015 r.) oraz SUGYP ze Szwajcarii (zwycięzca 2016 r.). W jubileuszowej X edycji Międzynarodowych Pokazów Pirotechnicznych Pyromagic, ponownie wygrała firma JOST z Austrii. Pierwszy raz w historii szczecińskich pokazów odbył się konkurs zwycięzców z ostatnich edycji. JOST to doświadczony producent wydarzeń pirotechnicznych. Fuerwerke Jost od ponad dwudziestu lat zachwyca widzów wyjątkowymi pokazami pirotechnicznymi. Jej przedstawienia uświetniają wydarzenia różnego typu. Zwycięzca Pyromagic 2017 słynie z kreatywnych pokazów, opartych o najnowsze technologie i precyzyjne wystrzały.

Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne Pyromagic to popularne wydarzenie kulturalne. Najlepsi pirotechnicy każdego roku przedstawiają niebanalne oblicze fajerwerków. Odwiedź Pyromagic w drugi weekend sierpnia i zobacz na żywo jedyne w swoim rodzaju widowisko. Oglądanie pokazu pirotechnicznego na żywo daje moc wrażeń, nie sposób porównać go z niczym innym.

PYROMAGIC 2018 w Szczecinie już za nami. Znamy zwycięzców!

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Pokazów Pirotechnicznych PYROMAGIC w Szczecinie dobiegła końca. Tradycyjnie festiwal został podzielony na dwa dni i towarzyszyły my różnorodne wydarzenia. Pierwszego dnia swoje umiejętności zaprezentowały dwie drużyny. I pokaz pirotechniczny podczas Pyromagic 2018 o godzinie 22:20 na Wałach Chrobrego w Szczecinie zaprezentował zespół z Rumuni – Pyroevents – Temexson Team.

PYROMAGIC 2018 Szczecin – pokaz fajerwerków – Rumunia – Pyroevents – temexson Team

W tegorocznej edycji każdy z pokazów trwał 15 min. oraz w każdy miał się rozpoczynać od 2 min. utworu Mozarta.

Kolejnym zespołem, który zaprezentował swoje umiejętności tego samego wieczoru było Platinum Fireworks z Filipin.

PYROMAGIC 2018 Szczecin – pokaz fajerwerków – Filipiny – Platinium Fireworks

Pokaz filipińczyków zakończył pirotechniczne zmaganie w piatkowy wieczór.

Następnego dnia (sobota 11.08.2018) po poprzedzajacych pokazy wydarzeniach jak Firefighter Challenge, czy Watershow o godzinie 22:20 rozpoczał się III pokaz pirotechniczny podczas tegorocznego Pyromagic. Realizacja przeprowadzona przez firmę Pyrotex Fireworks z Anglii. Jednocześnie był to ostatni pokaz podlegajacy ocenie, bioracy udział w festiwalu podczas tegorocznej edycji.

PYROMAGIC 2018 Szczecin – pokaz fajerwerków – Anglia – Pyrotex Fireworks

Po pokazie fajerwerków Anglików o godzinie 23:05 miało miejsce ogłoszenie wyników. Zwycięzka drużyna okazał się Pyrotex Fireworks z Anglii.

Na sam koniec miał miejsce pokaz sztucznych ogni gospodarzy wydarzenie tj. firmy Surex z Polski.

PYROMAGIC 2018 Szczecin – pokaz fajerwerków – Polska – Surex:

 

 

KALENDARIUM POKAZÓW PIROTECHNICZNYCH W POLSCE 2019 – SPRAWDŹ