Sylwester to ostatnia okazja w roku aby w pełni zaszaleć i zapomnieć o trudach dnia codziennego. Z czym powinna kojarzyć się zabawa Sylwestrowa? Oczywiście, że z fajerwerkami. Ten element jest nieodłączną częścią nocy sylwestrowej. Profesjonalnie przygotowane pokazy fajerwerków zapierają dech w piersiach i robią ogromne wrażenie na publiczności. Odpowiednio wyselekcjonowane ładunki, dostosowane do miejsca realizacji pokazu rozświetlają niebo i zostają w pamięci na bardzo długi czas. Koszty pokazów są różne, w zależności od firmy, która taki pokaz ma przeprowadzić, ale często są to budżety przekraczające 10 tys. zł.

Czym jest profesjonalnie przygotowany sylwestrowy pokaz fajerwerków?

Profesjonalnie przygotowany pokaz na pewno powinien opierać się o profesjonalne ładunki (klasa F4). Nabywanie i obrót takimi materiałami jest możliwy, pod warunkiem otrzymania specjalnego zezwolenia. Aby ubiegać się o wydanie takiego dokumentu, należy spełnić szereg wymagań, które mogą spełnić jedynie dobrze przygotowane i zorganizowane firmy. Kolejnym bardzo ważnym elementem są wysoko zaawansowane systemy inicjujące pokazy fajerwerków.  Sprzęt tego typu daje możliwość precyzyjnej synchronizacji widowiska pirotechnicznego (do 0.001s)  z podkładem muzycznym, co potęguje ogólne doznania podczas oglądania pokazu. Ww. elementy są fundamentem pięknego sylwestrowego pokazu fajerwerków. Reszta zależy od wizji i wyobraźni pirotechnika, który przygotowuje scenariusz pokazu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy?

Wybór odpowiedniej firmy do wykonania pokazu fajerwerków jest kluczową kwestią. Odpowiednio przygotowani pirotechnicy dysponujący najlepszą infrastrukturą oraz profesjonalnymi ładunkami są filarem udanego pokazu pirotechnicznego. Na pewno należy zwrócić szczególną uwagę na pozwolenia pirotechników do pracy z materiałami wybuchowymi oraz koncesje firmy potwierdzającą zdolność do prowadzenia tego typu działalności. Dodatkowo, bardzo ważna jest kwestia portfolio – firma musi mieć doświadczenie w realizacji sylwestrowych pokazów pirotechnicznych.  Jest to zupełnie inna specyfika pracy  niosąca ze sobą większe zagrożenie niż w przypadku innych pokazów fajerwerków w ciągu roku. Wynika to z tego, że sylwestrowe pokazy fajerwerków są bardzo często elementem imprezy masowej, której charakterystyka i procedur są zupełnie inne niż w przypadku organizacji  imprez bez statusu imprezy masowej.

Sylwestrowy pokaz fajerwerków czy może alternatywa?

Coraz więcej słyszy się, że Urzędy Miast, Gmin czy inne jednostki samorządowe szukają alternatyw dla tradycyjnych pokazów fajerwerków np. w postaci pokazów laserowych. Według nas idzie to w złą stronę, ponieważ zabija to całego ducha sylwestrowej nocy. Sylwester kojarzy się z fajerwerkami i szampanem – te elementy powinny być niezmienne. Profesjonalnie przygotowane widowiska pirotechniczne nie mają sobie równych pod względem doznań jakie płyną z podziwiania show. Piękny sylwestrowy pokaz fajerwerków = profesjonalna firma pirotechniczna.