Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne to impreza, której głównym elementem są spektakle oparte o światło, wybuchy i muzykę. Reżyserowie wydarzeń prześcigają się w tworzeniu widowiskowych aranżacji, a poziom imprezy wzrasta z edycji na edycję. Goście festiwalu każdego roku przekonują się, że pirotechnika to sztuka, która nie zna praktycznie żadnych ograniczeń. Niebo trzech polskich miast ponownie rozbłyśnie setkami kolorowych, sztucznych ogni. Jedno z najpopularniejszych wydarzeń związanych z pirotechniką przyciąga nawet 70 000 widzów każdego roku. Warto zaplanować wyjazd na festiwal już teraz.

Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne to wydarzenie, które zapamiętasz na lata

International Fireworks Festival to wydarzenie znane na całym świecie. Zaawansowanie tego przedsięwzięcia dobrze widać w liczbach. Każda edycja festiwalu to aż trzy wyjątkowe pokazy przygotowane przez najlepszych pirotechników. Doświadczone ekipy organizują aż trzy pokazy, które nie mają sobie równych. Każdy jest wyjątkowy, a widzowie z trudem typują najlepszy. Do przygotowania każdego pokazu pirotechnicznego potrzeba około 7000 ładunków wybuchowych. Profesjonaliści przygotowują instalacje, na którą składa się nawet 25 km kabli. W kulminacyjnym momencie show pracuje przy nim nawet 500 osób. Odpowiednio zabezpieczona strefa zero, w której przygotowywane są ładunki, mierzy 300 metrów.

Cały świat kocha pokazy pirotechniczne

Eventy pirotechiczne organizowane są na wszystkich kontynentach. Uwielbiają je mieszkańcy Sydney, Pekinu, Moskwy, Warszawy i Nowego Jorku. Ich wyjątkowość tkwi w odpowiednio skomponowanym scenariuszu. Profesjonalny pokaz fajerwerków ma w sobie element dramaturgii i wartką akcję, która pobudzają wyobraźnię widzów zachwycając ich oczy na lata. Tego rodzaju pokazy towarzyszą ważnym wydarzeniom jak wesela czy imprezy firmowe. Od lat wiadomo, że sztuczne ognie to rozrywka na każdy dzień roku, nie tylko na sylwestra. Widowiska pirotechniczne to przecież magia w czystej postaci. Z połączenia innowacyjnych technik i ciężkiej pracy sztabu ludzi powstaje jedyne w swoim rodzaju show. Tradycja związana ze sztucznymi ogniami sięga wczesnych lat przed naszą erą. Początkowo pełniły one funkcje odstraszające złe duchy. Za czasów dynastii Han w Chinach prażono bambusy, które wywoływały głośny huk. Fajerwerki towarzyszyły człowiekowi podczas modlitw, by w czasach najnowszych stać się elementem widowiska i rozrywki w czystej postaci.

International Fireworks Festival w Polsce

Festiwal organizowany jest w trzech polskich miastach. Stołeczna edycja International Fireworks Festival ma zaplecze na Stadionie Narodowym. Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne skupiają najlepsze zespoły pirotechników, opracowujących nowoczesne i kreatywne scenariusze wydarzenie. Wielu z nich wygrywa najbardziej znane konkursy pirotechniczne na świecie. To światowa elita pirotechniczna. W warszawskiej edycji wydarzenia brały udział drużyny z Finlandii, Austrii czy Chorwacji. Historia polskiego festiwalu pirotechnicznego sięga 2014 roku. Pierwszy event zorganizowano w Katowicach. Imprezę zaszczyciło swoją obecnością prawie 25000 osób. Kolejne edycje to bicie rekordów, jeszcze większe wybuchy i dłuższe pokazy fajerwerków. Do miast organizujących pokazy pirotechniczne dołączył także Gdańsk. Na Stadionie Energa wiele się dzieje. Oprócz wybuchowego show imprezie towarzyszą liczne atrakcje muzyczne oraz akrobacje motocyklowe zawodników z formuły FMX. Festiwal pirotechniczny odbywający się w trzech miastach to gratka dla wszystkich mieszkańców Polski. Warto zarezerwować jeden z weekendów, by zobaczyć ten wyjątkowy spektakl na żywo. International Fireworks Festival to też zaplecze gastronomiczne, które umożliwia degustację lokalnych specjałów oraz liczne zabawy i konkursy dla osób w każdym wieku. Podczas wyjątkowego święta pirotechniki nie sposób się nudzić.

Spektakularne pokazy fajerwerków

Pokazy pirotechniczne to atrakcja dla całej rodziny. Precyzyjnie zaplanowanym wystrzałom towarzyszy dopasowana muzyka oraz wyjątkowa gra świateł i laserów. Nie ma obaw, że pokaz nie odbędzie się z powodu nagłego pogorszenia warunków atmosferycznych. Pirotechnicy wiedzą, jak zapanować nad żywiołem. Pokazy odbywają się podczas nagłych ulew czy burz. Na dużych imprezach ze sztucznymi ogniami wykorzystywany jest najwyższej klasy sprzęt. Pokazy z salwami podwodnych wystrzałów i światłami mogą odbyć się podczas burzy. Ważnym elementem wydarzeń pirotechnicznych jest element rywalizacji pomiędzy doświadczonymi teamami. Drużyny mistrzów pirotechniki z całego świata prześcigają się w opracowaniu ciekawych scenariuszy wydarzeń. Elementy pokazów są planowane z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, wszystko po to, by zapewnić widzom wyjątkowe doznania i pełnię bezpieczeństwa. Grand Prix, nagroda główna lub odznaczenie festiwalowe są zwieńczeniem ciężkiej pracy dużej grupy osób.

   International Fireworks Festival to prestiżowa impreza pirotechniczna, odbywająca się w trzech polskich miastach. Poznaj magię żywiołów i weź udział w warszawskim, gdańskim lub katowickim evencie.

 

KALENDARIUM POKAZÓW PIROTECHNICZNYCH W POLSCE 2019 – SPRAWDŹ